Szkolenie TC3 / Ratownictwo Taktyczne

Szkolenie TC3 /Ratownictwo Taktyczne

W dzisiejszych czasach pojawiły się nowe, wcześniej nieznane lub wręcz nieuzasadnione zagrożenia dla zdrowia i życia ludzkiego. Życie przestało być dla niektórych ludzi wartością, a stało się walutą, często używaną do załatwienia własnych spraw. Forsowanie własnych przekonań, uwalnianie kolegów terrorystów za cenę niewinnych, czyli naszych: przyjaciół, kolegów, członków rodziny, czasem nas samych. Działanie terrorystyczne lub jeszcze bardziej niebezpieczne ataki psychopatów zaczynają stawać się chlebem powszednim, dla zwykłych obywateli i dla Ciebie. Zwykły obywatel to nie anonim tylko Ty i Ja. W trakcie trwania zagrożenia np. ataku terrorystycznego, typu ,,Active Shooter” ( tłum. Strzelec, który chodzi po danej strefie i zabija nieuzbrojonych). Psychopatyczny Terrorysta nie pozwoli nie tylko na interwencję służb medycznych, lecz nie dopuści do udzielenia pierwszej pomocy w zwykłym cywilnym trybie, kolegom i/lub przyjaciołom poszkodowanej osoby.
Dla psychopaty życie drugiego człowieka,  a raczej jego śmierć, to środek do osiągnięcia celu, nic więcej. Dostrzeż to, a zrozumiesz istotę problemu. Nie pomożesz sobie sam, zaufasz nieodpowiednim ludziom, nie zdołasz założyć opaski uciskowej ze sznurowadła własnemu dziecku – przegrasz!!! Jednak nie wiń innych tylko siebie, nie zrobiłeś(aś), wszystkiego co można było zrobić. Tutaj nie istnieje czas na zawahanie się w trakcie, albo gdybym…. po fakcie. Teraz jest czas na decyzję, potem nikt nie zapyta, nie pomoże w podjęciu decyzji, a pocieszanie i psycholog będą niewiele warte.
System TCCC (Tactical Combat Casualty Care) (tłum. Ratownictwo Taktyczne) w skrócie TC3, pierwotnie został stworzony dla Żołnierzy i Operatorów z jednostek Specjalnych oraz Policjantów z grup realizacyjnych i jednostek Kontr-terrorystycznych , działających i operujących na polach walki.

System opiera się na III strefach :

I TCCC - Samopomoc i Buddy Care (tłum. Pomoc Koleżeńska) w strefie pod ostrzałem,

II TCCC - strefa względnie bezpieczna, pomoc udzielana przez para medyków,
 
III TCCC- strefa bezpieczna, pomoc udzielana przez medyków.
Wszystkie strefy z podziału Taktycznego można przenieść na grunt cywilny.
Dzisiaj pierwsza pomoc cywilna może już nie wystarczyć,
Kiedy przyjdzie nietypowe zagrożenie, a przyjdzie na pewno:
World Trade Center, Breivic, ataki w Londyńskim metrze, Swarzędz – oblanie urzędnika kwasem, szkoła mojego syna –  atak nożem. To się zbliża. Chcesz pozostać nieprzygotowany/a?
Jestem zawodowym Ratownikiem Medycznym z wieloletnim doświadczeniem, pomogę przygotować Cię do udzielenia Pomocy Taktycznej, w systemie TC3, wszystkie strefy z podziału bojowego można przenieść na grunt cywilny, zagrożony działaniem nieznanych zagrożeń.
Kurs TC3 w dzisiejszych czasach to jeden z podstawowych filarów bezpieczeństwa obok umiejętności: radzenia sobie ze stresem (tzw. znajdowanie bezpiecznego miejsca wewnątrz siebie), samoobrony, umiejętności posługiwania się bronią. Dla wolnego człowieka, człowieka odważnego, odpowiedzialnego za siebie, swoich bliskich.

Kurs TC3 - To konieczność. NIE fanaberia. NIE czujesz tego? Kurs TC3 NIE jest dla Ciebie. Znajdź POWÓD, pozostań tam gdzie jesteś i stań się ofiarą na własne życzenie.
Jeżeli to czujesz i masz świadomość – Powiedz TAK, zacznij działać, znajdź SPOSÓB i PRZYJDŹ TERAZ!!! NO EXCUSE – Żadnych Wymówek!!!
Zawodowy Ratownik Medyczny / INSTRUKTOR PIERWSZEJ POMOCY – Michał Sobczak

Wszelkie prawa zastrzeżone 2020 / Polityka prywatności
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje  polityka prywatności